Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chraňme odkaz antifašistů

FOTO – archiv M. BAYEROVÉ

Chraňme odkaz antifašistů

Ti, kteří se neustále ohánějí odkazem prezidenta Masaryka, na něj na začátku devadesátých let pozapomněli, řekla v úvodu svého projevu na sobotních slavnostech česko-slovenské vzájemnosti v Holíči na Slovensku senátorka Marta Bayerová. Setkání občanů na slovensko-moravském pomezí se konalo pod heslem »Naše národy hranice nerozdělí«.

»V zájmu kapitálu rozbili československou federaci. Mnoho rodin na moravsko-slovenském pomezí rozdělily hranice dvou národů, které mají k sobě nejblíže,« pokračovala senátorka a ocenila velké hrdinství, které v roce 1944 v době Slovenského národního povstání prokázal slovenský lid. V současné době, kdy si pravicoví politici i někteří novináři dovolují srovnávat reálný socialismus s dobou okupace nacistickým Německem, jak uvedla, je připomínání tohoto hrdinství stále velmi aktuální. »Nedovolme znevažování protifašistického odboje, chraňme odkaz komunistů a antifašistů proti vládnoucí moci!« zakončila výzvou.

(mh)

 

Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 9 hlasů.

 

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Nakladatelství Futura
Reklama
 
Reklama
 
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář